Στο Πολιτιστικό Πρόγραμμα που πραγματοποιήθηκε φέτος στο ΕΠΑΛ Τήνου, είχαμε σύμμαχο το χαμόγελό μας , την θετική διάθεση και την ανάγκη μας να βγούμε έξω από την τάξη να «δημιουργήσουμε» στη σχολική μας μονάδα. Ωστόσο «απέναντί» μας, ήταν ο άσχημος καιρός και η πανδημία.

Εμείς πεισμώσαμε σε όλα αυτά και τα «καταφέραμε» να επαναπροσδιορίσουμε τον τοίχο του σχολείου μας με ένα θέμα διαχρονικό και δυστυχώς επίκαιρο, αγγίζοντάς το με άλλη ματιά.

Οι μαθητές που συμμετείχαμε: Απέργη Αργυρώ, Βίδου Μαρία, Γιαννόπουλος Κωνσταντίνος, Γκινάι Άντζελα, Δάβιου Μαρία-Εμμανουέλα, Δεσίπρης Κωνσταντίνος, Καρδαμίτσης Ιωάννης, Κολλάρος Νικόλαος, Κουμαριανός Αναστάσιος, Κρητικός Νικόλαος, Κύλη Γκλόρια, Λάσκαρη Βασιλική, Λεμπέσης Παντελεήμων, Λούβαρη Αρτεμισία, Μέγκουλα Αικατερίνη, Μινάρδου Παναγιώτα, Νταούτι Λεντιόνα, Πέπα Φρανς, Πονάρι Αριόλα, Πόντης Μάρκος, Ρούσσου-Ψάρρου Μαρία, Σουμπασάκου Αριάννα, Σουράνη Γεωργία, Φωσκόλου Ελευθερία.

Δίπλα μας οι καθηγητές: Παπαγεωργίου Λυκούργος, Τσιντζιλίδας Κωνσταντίνος & Χατζίρη Αναστασία.